Szkoła Podstawowa w Zawidzu Kościelnym co roku włącza się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Akcja ma na celu promowanie empatii, otwartości i zrozumienia dla potrzeb osób z autyzmem. W ramach akcji uczniowie naszej placówki ubrali się na niebiesko. Podczas akcji nie zabrakło ćwiczeń sensorycznych, które pozwoliły dzieciom chociaż na chwilę wejść w rolę osób z zaburzeniami autystycznymi. Na koniec dnia wykonaliśmy „niebieskie zdjęcie”. Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu dały nam okazję, by zintegrować uczniów naszej szkoły, uczyć i pokazywać, że akceptujemy i jednoczymy się z osobami z autyzmem.
Nasza placówka przystąpiła również do realizacji Ogólnopolskiego Projektu „W cudownym świecie z Wami – Niebieskimi Motylami”. Koordynatorkami projektu były panie Aneta Lubowicz, Monika Świgońska oraz Sylwia Mazurowska. W ramach projektu czytaliśmy opowiadania pozwalające przybliżyć uczniom tematykę dotyczącą autyzmu i wykonaliśmy szkolną gazetkę dotyczącą trudności z jakimi zmagają się osoby z autyzmem. Uczniowie bardzo zaangażowali się w to zadanie i pomagali w przygotowaniu dekoracji. Stworzyli piękne motyle, kwiaty oraz serca w kolorze niebieskim.
W ramach projektu zorganizowaliśmy również szkolny konkurs plastyczny, którego celem było ujęcie własnych refleksji i przemyśleń dotyczących hasła „Rozumiem, akceptuję, podziwiam”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością i przygotowali piękne oraz pomysłowe prace.
Realizacja projektu była dla nas nie tylko wspaniałą zabawą, ale i nauką.

Laureaci konkursu "Rozumiem, akceptuję, podziwiam" w kategorii 0 - klasa 3
I miejsce - Lena Bońkowska i Gabrysia Rzepecka
II miejsce - Aleksandra Wulfowska i Julia Kolczyńska
III miejsce - Kornelia Grodzicka, Klara Ikier i Jakub Rutkowski

 

Laureaci konkursu w kategorii klas IV - VIII
1. Kamil Rutkowski 
2.Alicja Podkowska, Dominika Mączyńska
3. Gabriela Perzyńska

    

galeria zdjęć>>