polonistyczny 001Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zawidzu Kościelnym chętnie brali udział w konkursach polonistycznych, co szczególnie może cieszyć w erze polonistyczny 002rozwijającej się technologii. Poświęcili bowiem czas na poszerzanie wiedzy i rozwijanie umiejętności polonistycznych. 

 

Zainteresowani uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskim Projekcie Stypendialnym "Stypendiada polonistyczna" – Konkursie Czytelniczym „Kreator”, Konkursie Ortograficznym „Ortograf” oraz Konkursie Literackim "Polonus". W ostatnim z wymienionych najwyższą liczbę punktów uzyskała Patrycja Dobrosielska, uczennica klasy V b. Otrzymała dyplom wyróżnienia.

Kolejną ofertą ze strony polonistów była możliwość udziału w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym „Galileo 2019”, zorganizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej. W teście konkursowym należało wykazać się wiedzą zarówno z literatury, jak i gramatyki.

Tu sukces osiągnęły uczennice kl. VIII a -Martyna Bońkowska - otrzymała dyplom laureata, a Julita Nowicka – dyplom wyróżnienia.

Z kolei w Ogólnopolskim Dyktandzie Szkolnym bardzo dobrze wypadł Gabriel Siemiątkowski, uczeń kl. VI a. On również może cieszyć się z dyplomu wyróżnienia.
Organizacją konkursów i przygotowaniem uczniów zajmowały się nauczycielki języka polskiego – p. Grażyna Szatkowska i p. Agnieszka Danielewicz. GRATULACJE

 

 

 I miejsce dla naszych piłkarek ręcznych w finale powiatowym - GRATULACJE DLA DZIEWCZĄT I TRENERA

 http://sp.zawidz.pl/components/com_eventgallery/helpers/image.php?&mode=full&folder=powiatrecznadziewczyny&file=powiat2019dziewczyny_005.jpg    

                                      walent konk 002walent konk 001

konkurs walent 004

Gratulujemy >>

W IX Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezja i Proza Angielska "Charming English", nasza uczennica Agata Wernik z klasy IIIa zajęła II zaszczytne miejsce. 
Gratulacje dla Agatki i opiekunki Pani Marioli Kowalskiej.
cherm2018 dyplomczerm2018